fbpx
Följ oss

Pojkfotboll

Utbildningslägret: James Faily är en av dom uttagna, se hela listan här

Publicerad

den

På torsdag drar Utbildningslägret för pojkar födda 2000 igång i Skara. Jag skulle egentligen ha varit på plats då det kommer att gå en föreningsutvecklarutbildning där samtidigt. Missar detta tyvärr då vi blir föräldrar för andra gången nu  i dagarna som kommer. Det hade vart kul att följa med på årskullen 2000 resa från början men önskar samtliga uttagna spelare all lycka till:

Aktivitet: Utbildningsläger
Plats: Vilans fritidsområde, Skara
Datum: 7 – 10 augusti 2014

Följande spelare är uttagna till Utbildningslägret i Skara:

UTESPELARE
Adam Engström, Floda BoIF
Adam Söndergaard, Lerums IS
Ahmed Hussain, Landvetter IS
Alexander Johannesson, FC Amhult
Alexander Veglo Nol IK
Alexander Wadman Kungsladugårds BK
Anders Sennewald Kärra KIF
Anjan Nilsson Kungsladugårds BK
Anton Andric BK Häcken
Anton Gustafsson Stenkullen GoIK
Anton Sjölin Hovås Billdal IF
Axel Takvam FC Amhult
Bilal Smajic IFK Göteborg
Carl Andreasson Hovås Billdal IF
Carl Forssell FC Amhult
Cem Salehi Backatorps IF
Christian Smedberg BK Häcken
David Holm Kungsladugårds BK
Emil Holm IFK Göteborg
Emin Kocak IFK Göteborg
Felix Kreivi Christensson Guldhedens IK
Florian Llullakaj IFK Göteborg
Fred Berglin IFK Göteborg
Gabriel Felldén Jonsereds IF
Hugo Lång Lerums IS
Hugo Melander Örgryte IS
Hugo Tomar IF Warta
Hugo Vangstad FC Amhult
Iset Thoma Hajrizaj IF Warta
Jake Weisbrod IFK Göteborg
Jakob Magnusson Kungsladugårds BK
James Faily Assyriska BK
Kasper Davidsson FC Amhult
Kevin Hansson Utbynäs SK
Leart Ramani GAIS
Marko Pajovic IF Warta
Markus Forsberg IF Mölndal Fotboll
Melvin Lönn Backatorps IF
Micky Negasi Hisingsbacka FC
Milan Roshan Örgryte IS
Mio Svedlund Ytterby IS
Mohammed Al Husseini BK Häcken
Mohammad Shahbaz – Älvängens IK
Måns Säebbo IFK Göteborg
Niklas Sahlberg Azalea BK
Oliver Andersson Hovås Billdal IF
Oskar Berntsson Landvetter IS
Patric Hultin Floda BoIF
Rasmus Bielsten Lerums IS
Rasmus Wendt BK Häcken
Robert Ukalovic IFK Göteborg
Robin Ahlström Kungsladugårds BK
Ryan Cheng Guldhedens IK
Sebastian Moya Lekstorps IF
Simon Sesai Hönö IS
Theo Kornbakk BK Häcken
Tim Stolt-Hermansson Ytterby IS
Tobias Almerskär BK Häcken
Tom Engvall Landvetter IS
Vaso Colic GAIS
Victor Bäck Mölnlycke IF
Viktor Bred Nol IK
William Haraldsson Hönö IS
William Muller Torslanda IK

MÅLVAKTER
Edvin Sand IF Mölndal Fotboll
Gilbert Jochens Ytterby IS
Hugo Kristensson IFK Göteborg
Jonatan Geld BK Häcken
Marcus Hansen Guldhedens IK
Oskar Blank FC Amhult
Simon Hell Örgryte IS
William Jadermark Örgryte IS

Om det är någon som vill skicka bilder eller rapporter från lägret är ni välkomna att göra det via min e-post rudy(@)rudyalvarado.com

//Rudy Alvarado

Följ bloggen på sociala medier:

Facebook: Facebook.com/ungdomsfotboll.se
Instagram: Instagram.com/ungdomsfotboll.se
Twitter: Twitter.com/ungdomsfotboll
Youtube: Youtube.com/c/UngdomsfotbollSE
Följ även bevakningen via hashtagen: #ungdomsfotboll


Annons

Facebook

Populärt

newbody Förenade Bil Olka Sportresor Stanno Oderland Alvarado

Copyright © 2019 Alvarado Sport & Media