fbpx
Följ oss

Pojkfotboll

Hisingsmästerskapen 2013, här har ni spelschemat

Publicerad

den

Antingen är jag väldigt dålig på att leta på nätet eller så finns det helt enkelt inte någonstans. Här kommer i alla fall spelschemat för Hisingsmästerskapen 2013.

Match nr 1, Göteborgs Bosona – Finlandia/Pallo AIF, Sälöfjordsplan, 15:15, 24/2
Match nr 2, Tuve IF – KF Velebit, Tuvevallen, 12:15, 24/2
Match nr 3, Kärra KIF – Lundby IF 06, Klarebergsvallen, 15:15, 24/2
Match nr 4, Lindholmens BK – Eriksbergs IF, Krokängsplan, 18:45, 27/2

Match nr 5, IK Zenith – Segr. match nr 1, Zenith, 18:45, 5/3
Match nr 6, Hisingsbacka FC – IF Vardar/Makedonija, Backavallen, 18:45, 5/3
Match nr 7, IF Warta – Backa BK, Sälöfjordsplan, 18:45, 5/3
Match nr 8, Segr. Match nr 2  Torslanda IK, Tuvevallen, 18:45, 6/3
Match nr 9, FC Fyrklövern – Segr.match nr 3, Backavallen, 20:15, 6/3
Match nr 10, Säve SK – BK Häcken, Klarebergsvallen, 20:15, 6/3
Match nr 11, Rambergets SK – GAIK, Krokängsplan, 18:45, 5/3
Match nr 12, Segr.match nr 4 – Backatorps IF, Krokängsplan, 18:45 6/3

Match nr 13, Segr.match nr 5 – segr. match nr 6, Backavallen, 18:30, 12/3
Match nr 14, Segr. match nr 7 – Segr. match nr 8, Sälöfjordsplan , 18:30, 11/3
Match nr 15, Segr. match nr 9 – Segr. match nr 10, Klarebergsvallen, 18:30, 12/3
Match nr 16, Segr. match nr 11 – Segr. match nr 12, Krokängsplan, 18:45, 12/3

Match nr 17, segr. match nr 13 – Segr. match nr 14, Torslandavallen, 18:30, 18/3
Match nr 18, segr. match nr 15 – segr. match nr 16, Torslandavallen, 18.30, 19/3

Match nr 19, segr.match nr 17 – segr. match nr 18, Krokängsplan, 14:00, 24/3

//Rudy Alvarado

Följ bloggen på sociala medier:

Facebook: Facebook.com/ungdomsfotboll.se
Instagram: Instagram.com/ungdomsfotboll.se
Twitter: Twitter.com/ungdomsfotboll
Youtube: Youtube.com/c/UngdomsfotbollSE
Följ även bevakningen via hashtagen: #ungdomsfotboll


Annons

Facebook

Populärt

newbody Förenade Bil Olka Sportresor Stanno Oderland Alvarado

Copyright © 2019 Alvarado Sport & Media