Min dag började klockan 05:00 då klockan ringde. Förberedelserna inför Stockholm var igång och tåget lämnade Göteborg central klockan 07:00. SJ i all ära men den här gången testade jag nya bolaget MTR Express och är supernöjd med deras tåg, service samt helhetsupplevelse. Kommer garanterat åka med dom framöver.
I Stockholm väntade ett möte med KIA Motors Sverige och deras reklambyrå Isobar. Men innan mötet passade jag på att fika med grymma Madelene Göras som driver Goeras Football Education – http://www.goeras.se
Har aldrig träffat henne innan utan har bara följt hennes fantastiska arbete med individuella träningar i Stockholms området. Vi pratade allmänt om våra passioner, jag om min blogg och hon om sina individuella träningar bland annat.
Blev oerhört inspirerad och gick från mötet med massa positiv energi. Tack för detta Madelene.
För er som följer mig på Instagram har kunnat läsa om att jag snart kommer att erbjuda individuella träningar. Därför kändes denna fika med Madelene helt rätt i tiden. Fick många tips och råd, något jag kommer att ta med mig när jag väl kör igång.
Vem vet, vi kanske kör något tillsammans inom en snar framtid. Det hade varit riktigt kul.
Tack återigen för ett fantastiskt möte Madelene. Hoppas att vi ses snart igen.
Här nedan finner en av många videos från hennes träningar:
Fannie, Klara & Ida from Goeras Football Education on Vimeo.
//Rudy Alvarado
rudy(@)ungdomsfotboll.se






