Då var årets Gothia Cup över för min del. Jag har haft en helt underbar vecka med massvis med bra matcher, lag och spelare.
Jag har hunnit se över 30 matcher på 6 dagar, har haft över 20000 unika besökare som har läst bloggen under veckan. Totalt 52640 unika besökare och 182 003 sidvisningar sedan sommarturnén drog igång (19 dagar). Imponerande siffror och jag vill tacka alla er bloggläsare för detta. Det betyder oerhört mycket.
Jag vill även rikta ett stort tack till alla fantastiska spelare, ledare & föräldrar. Det har varit en ära att följa er under veckan.
Ikväll och imorgon skall jag umgås med min familj som jag har saknat något enormt under veckan för att på måndag är det dags igen. Då drar sommarturnén vidare och då är jag på plats i Örebro för att bevaka Örebro Elite Hotel Cup.
Vill också ge ett stort tack till Gothia Cup & deras organisation. Tack för en fantastisk turnering.
Tack återigen och glöm inte att följa oss på sociala medier. Länkar finner ni här nedan.
Här finner ni fem vlogg avnitt som jag spelat in under veckan: Glöm inte att prenumerera på bloggens Youtube-kanal. Klicka här: http://bit.ly/29uz22v
//Rudy Alvarado







Kommer ingen vlogg från dag 5? 🙁
Jag är spelare i Onsala F01 och jag var och kolla på Onsala P01 dag 5 på Gothia och jag såg nämligen att du var och kollade! Jag såg även att du vloggde under matchen och undrar därför varför det inte kommit någon vlogg från den dagen? Hade nämligen velat se den…. Tacksam för svar!
Hej! Ja, jag vloggen under den matchen men det var också det enda jag vloggade om under den dagen = alldeles för lite material tyvärr. Men du finner en ny vlogg ute nu. http://www.youtube.com/c/ungdomsfotbollSE