fbpx
Följ oss

Pojkfotboll

Läger på Bosön väntar för P04-landslaget – följande spelare har blivit kallade

Publicerad

den

Dags för P04-landslaget att träffas igen och den här gången väntar ett landslagsläger på Bosön den 25-28 november.

Läs också: Tjäna pengar till laget – tre enkla sätt att få pengar till träningslägret eller fotbollscupen

Förbundskapten Christofer Augustsson har tagit ut följande spelare:

Josh Clarke – Chelsea FC
André Picornell – IF Brommapojkarna
Theo Eriksson – Örebro SK FK
Tobias Hellström – Hemmingsmarks IF
Dante Eriksson – Malmö FF
Daniel Henareh – AIK FF
Albin Ahlstrand – Halmstads BK
Adam Akimey – IF Brommapojkarna
Josef Al-Imam – Malmö FF
Johan Bengtsson – GIF Sundsvall
Simon Bengtsson – Helsingsborgs IF
Melwin Berg – IFK Göteborg
Daniel Bergman – Helsingborgs IF
August Bergström – Örgryte IS
Theo Bergvall – IF Brommapojkarna
Albin Binnefors – Halmstads BK
Lukas Björklund – Malmö FF
Semir Bosnic – BK Häcken
Oliwer Brodin – IFK Göteborg
Pontus Carlsson – Hyltebruks IF
Einar Cederholm – Degerfors IF
Viktor Dahlin – Halmstads BK
Isak Ellbring – Jönköping Södra IF

Läs också: Håkan Mild, Micael Dahlén och nu jag – lyssna på det senaste avsnittet av Föreningspodden

Felix Eriksson – IFK Göteborg
Colin Farnerud – RC Lens
Alexander Fesshaie Beraki – AIK FF
Rasmus Granth – AIK FF
Lass Hamawand – Malmö FF
Wilmer Hesselgren – Halmstads BK
Hugo Hindsberg – IK Brage
Elliot Hintsa – Halmstads BK
Markus Karlsson – Hammarby Fotboll AB
Christian Kaya – Örebro SK FK
Alexander Larsson – GIF Sundsvall
Andrés Lindberg – IF Elfsborg
Simon Lindfors – Malmö FF
Carl Ljungberg – Degerfors IF
Wilgot Marshage – IFK Lidingö FK
Carl Mauritzson – Kinna IF
Liam Mekic – BK Häcken
Abiener Michael Teklesenbet – IK Brage
Alexander Mourad – IFK Norrköping
Mansoor Dawlat Muhammad – Hammarby Fotboll
Anton Nilsson – Helsingborgs IF
Noah Nilsson – Trollhättans FK
Hadi Noori – AIK FF
Noah Nordén – Aneby SK
David Norrman – BK Astrio
Yusuf Nuur – BK Häcken
Wilmer Odefalk – IF Brommapojkarna
Richie Omorowa – AIK FF
Viggo Palffy – IFK Norrköping
David Parkner – FC Djursholm
David Pérez – IF Brommapojkarna
Jonas Rouhi – IF Brommapojkarna
Oskar Ruuska – BK Häcken
Husein Saad – IK Sirius FK
Mustafa Omran Saleh – IFK Norrköping
Olle Samuelsson – Kalmar FF
Arian Sawsani – IF Elfsborg
Nasratullah Shirzad – Kalmar FF
Viktor Sluug – Hammarby IF
Williot Swedberg – Hammarby Fotboll
Sebastian Tipura – BK Häcken
Vidar Waerme – LSW IF
William Westerlund – Helsingborgs IF

Läs också: Tölös Oliwia Dahlin en av spelarna som blivit kallade till F04-landslaget – se hela listan här

Önskar samtliga spelare all lycka till!

//Rudy Alvarado

Följ bloggen på sociala medier:

Facebook: Facebook.com/ungdomsfotboll.se
Instagram: Instagram.com/ungdomsfotboll.se
Twitter: Twitter.com/ungdomsfotboll
Youtube: Youtube.com/c/UngdomsfotbollSE
Följ även bevakningen via hashtagen: #ungdomsfotboll


Annons

Facebook

Populärt

newbody Förenade Bil Olka Sportresor Stanno Oderland Alvarado

Copyright © 2019 Alvarado Sport & Media