6 Comments

  • Tycker att det är tråkigt att du nästan bara skriver om hisingsfotboll och om IFK, eriksberg, kärra, häcken, göteborgs DFF mm. Har du vart och kollat på ytterby, qviding, öis, Lerum, älvsborg på sistone? Tycker att det borde vara mer varierade lag och spelare. Det kan ju finnas vissa talangfulla spelare i ett sämre lag som är värda att uppmärksammas.

    • Hej Maria!

      Tack för din kommentar. Jag har kollat en del på Qviding och på Öis. Jag gör detta ideellt och det kostar att åka runt överallt. Jag gör mitt bästa men kan tyvärr inte få med allt och alla som du säkert förstår.

      Det finns en ”Donera” knapp här i högerspalten om du vill skänka en slant. Underlättar mitt jobb! Tack återigen för din kommentar och tack för att du läser bloggen.

      //Rudy Alvarado

  • Du skulle ha kollat på Gais fässberg du missa en stor match med mycket boll tempo.;)

  • Ok, det är alltid svårt att ta ut spelare från sånt stort antal 98:or från hela Göteborg. Men. Häcken har flera som håller samma klass eller bättre än de på listan enligt min mening. Även ÖIS har flera riktigt duktiga som nog borde fått chansen och som utvecklingen pekar uppåt på. Jag ser mycket Gbg fotboll i åldersklasserna 96-97-98-99 så jag har på fötterna.

    Dags ändå för distriktlagskaptenerna att åka ut och kolla in mer än det de ser på GFFs egna samlingar? Det finns ämnen där ute att plocka av. Det behöver inte stå Änglarna på varje tröja för att man ska fylla på till distriktlag. För som det är nu, har IFK massor, plus att även Gunnilse tvillingarna nu gjort klart med Blåvitt.

    ….Och. Skamligt att ”bara” en från Lärje tagits ut! De spelar bästa fotbollen i stan. Klart ”tjänstefel”.

    • ….Och. Skamligt att ingen från Lärje tagits ut! De spelar bästa fotbollen i stan.
      Så klart ”tjänstefel”.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

back to top