fbpx
Följ oss

Flickfotboll

Grace Cespedes en av spelarna som blivit kallade till Regionala lägret – se hela listan här

Publicerad

den

Även på Bosön väntar ett Regionalt läger för flickor födda 2003-2002. Lägret startar idag måndag och håller på tills på onsdag. SvFF och Stockholm fotbollförbund har kallat följande spelare.

Läs också: Tjäna pengar till laget – tre enkla sätt att få pengar till träningslägret eller fotbollscupen

Följande spelare har blivit kallade till lägret:

Deborah Aittokallio – Luleå SK
Lova Andersson – Sunnanå SK
Moa Andersson – Sandvikens IF
Ida Andersson Wiedenberg – IK Uppsala Fotboll
Frieindoyne Tewoldemedhin Bahta – Ljusdals IF
Elin Bergqvist – Järpens IF
Alice Bergström – Tyresö FF
Hanna Björndahl – IK Uppsala Fotboll
Frida Carlsson – IK Uppsala Fotboll
Vanna Carlsten – Gelfe IF FF
Grace Cespedes – Hammarby IF FF
Villemo Dahlqvist – Sunnanå SK
Blossom Davis – Härnösands SK
Sara Eriksson – IF Brommapojkarna
Tess Eriksson – Piteå IF DFF
Olivia Gallo – AIK FF
Frida Halvarsson – Kvarnsvedens IK
Smilla Hanberg – IK Uppsala Fotboll
Maja Hansson – IF Team Hudik
Elin Hermansson – Umeå IK FF

Läs också: Intervju med Hammarbys Grace Cespedes

Ellika Holmberg – Hammarby IF FF
Alicia Holmberg – Selånger FK
Ebba Holmius – AIK FF
Nora Johansson – IF Böljan Falkenberg
Rebecca Johansson – Domsjö IF
Nellie Johansson – Sandvikens IF
Felicia Jonsson – Ope IF
Emma Kimell – AIK FF
Meja Kuurne – AIK FF
Alice Lindgren – Umeå IK FF
Sofia Lisell – Kvarnsvedens IK
Malin Lundin – IK Uppsala Fotboll
Vendela Oskarsson – Notvikens IK DFF
Julia Ragnarsson – IK Uppsala Fotboll
Ellen Schedin – Sundsvalls DFF
Linnea Strand – Härnösands SK
Ida Sundqvist Westerberg – Notvikens IK DFF
Hanna Torstensson – Ornäs BK
Nellie Wallner – Sundsvalls DFF
Linnea Wennberg – AIK FF
Maja Vesterberg – Piteå IF DFF
Johanna Wikström – Morön BK
Kim Vulic – Hammarby IF FF
Siri Zetterquist – Hammarby IF FF

Läs också: Selma Ayan kallad till Turkiska F17-landslaget

Praktiktider Vinnarhallen på Bosön

23/9 kl 15.00-17.45 (2 grupper á 1.15)
24/9 kl 09.30-12.15 (2 grupper á 1.15) och kl 15.30-18.15 (2 grupper á 1.15)
25/9 kl 16.00-18.15, internmatcher
26/9 kl 09.30-11.00, (hel grupp)

Önskar samtliga spelare all lycka till!

//Rudy Alvarado

Följ bloggen på sociala medier:

Facebook: Facebook.com/ungdomsfotboll.se
Instagram: Instagram.com/ungdomsfotboll.se
Twitter: Twitter.com/ungdomsfotboll
Youtube: Youtube.com/c/UngdomsfotbollSE
Följ även bevakningen via hashtagen: #ungdomsfotboll


Annons

Facebook

Populärt

newbody Förenade Bil Olka Sportresor Stanno Oderland Alvarado

Copyright © 2019 Alvarado Sport & Media