Connect with us

Pojkfotboll

Följande spelare har blivit kallade till Rikslägret för pojkar födda 2005, del 3 av 3

Med tanke på att årets utvecklingsläger ställdes in på grund av Covid-19 så har man kommit fram till att man skall genomföra ett riksläger för pojkar – och flickor födda 2005 istället.

Läs också: Följande spelare har blivit kallade till Rikslägret för pojkar födda 2005, del 2 av 3

Rikslägret för pojkar födda 2005 kommer att genomföras på Bosön den 27-31 juli 2020 och följande spelare har blivit kallade, del 3 av 3.

Ludvig Richtnér
Jesper Tomas Sanderson
Ibrahim Sankoh‐Yillah
Gustav Seedoff, mv
Kevin Sellman Villalobos
Filip Sidklev, mv
Leon Sollerman
Momodou Lamin Sonko
Adam Stroud
Melker Sundvall, mv
Filip Svedin
Isak Säiner
Lucas Söderberg, mv
Emmanuel Tannor
Edvin Tellgren
Albin Tengbrand
Ludwig Thorell
Noah Tolf
Simon Törngren
Ludwig Wennström
Malte Wester
Liam Wiklund
Jesper Vikman
Hannes Woxblom
Deniz Yildirim
Tobil Yousef, mv
Roman Zadran
Adrian Zendelovski
Lucas Zetterberg
Nils Zätterström
Alvin Åberg
William Åkesson
Ossian Åsell
Felix Älverdal
Simon Östling

Huddinge IF
IK Sirius FK
Kramfors‐Alliansen
Jönköpings Södra IF
IFK Stocksund
IF Brommapojkarna
Tölö IF
BK Häcken
Rosseröds IK
IFK Luleå
Östersunds FK
Helsingborgs IF
IF Elfsborg
IFK Göteborg
Karlslunds IF FK
Triangelns IK
IF Brommapojkarna
Gerdskens BK
AIK FF
Helsingborgs IF
Djurgårdens IF FF
IFK Stocksund
Västerås SK FK
Mjällby AIF
BK Häcken
IFK Norrköping FK
Malmö FF
Malmö FF
Djurgårdens IF FF
Malmö FF
FC Rödeby
Kalmar FF
Dalkurd FF
Värnamo Södra FF
Nyköpings BIS

Läs också: Utvecklingslägret i Halmstad ställs in

Önskar samtliga spelare all lycka till!

//Rudy Alvarado

Anmäl dig till Nyhetsbrevet

Populärt

Fotboll och studier kombineras i unikt koncept Fotboll och studier kombineras i unikt koncept

Fotboll och studier kombineras i unikt koncept  

Ungdomsfotboll

Dana Cup – en internationell ungdomsturnering av högsta klass Dana Cup – en internationell ungdomsturnering av högsta klass

Dana Cup – en internationell ungdomsturnering av högsta klass

Ungdomsfotboll

HJK Helsinki tog hem guldet i Lohilo Girls Elite Cup 2024 HJK Helsinki tog hem guldet i Lohilo Girls Elite Cup 2024

HJK Helsinki tog hem guldet i Lohilo Girls Elite Cup 2024

Flickfotboll

Några av Nordens bästa flicklag intar Växjö Några av Nordens bästa flicklag intar Växjö

Några av Nordens bästa flicklag intar Växjö

Flickfotboll

Lev som ett fotbollsproffs och studera samtidigt

Ungdomsfotboll

Dags för F15-landslaget att spela sina första landskamper - här är första truppen Dags för F15-landslaget att spela sina första landskamper - här är första truppen

Dags för F15-landslaget att spela sina första landskamper

Flickfotboll

Första landskamperna för P15–landslaget väntar ­– följande spelare har blivit kallade Första landskamperna för P15–landslaget väntar ­– följande spelare har blivit kallade

Första landskamperna för P15–landslaget väntar ­– följande spelare har blivit kallade

Pojkfotboll

46 spelare kallade till F15–landslaget första läger på Bosön 46 spelare kallade till F15–landslaget första läger på Bosön

46 spelare kallade till F15–landslaget första läger på Bosön

Flickfotboll

Anmäl dig till Nyhetsbrevet

Copyright © 2024 Alvarado Sport & Media

Connect
Anmäl dig till Nyhetsbrevet