fbpx
Följ oss

Pojkfotboll

Följande spelare är kallade till P15-landslaget & landslagslägret på Bosön

Publicerad

den

Förbundskapten Christofer Augustsson har tagit ut följande trupp till P15-landslaget och det landslagslägret som väntar på Bosön den 27-30 november.

Följ gärna Ungdomsfotboll.se på Instagram

Följande spelare är uttagna:

Hugo Claesson – Degersfors IF Ungdom
Oliver Nnonyelu Dovin – Hammarby IF FF
Filip Jörgensen – Villareal FC
Karam Khiri – Landskrona BoIS
Otto Lindell – IFK Norrköping FK
Alexander Westberg – IF Brommapojkarna

Läs också: Den naturlige ledaren David Ngoma: ”Sprider energi både på och utanför plan”

Johannes Abdulahad – IF Elfsborg
Mustafe Ismail Ahmed – Sunnanå SK
Hussein Ali – Malmö FF
Joel Andersson Segerlind – Örebro SK FK
Melvin Appelberg – Jönköping Södra IF
Noah Appelberg – Jönköping Södra IF
Anthony Bakic – Jönköping Södra IF
Douglas Bengtsson – BK Sport
Hugo Bergman – Alviks IK
Helmer Bergström . GIF Sundsvall
Nils Bertilsson – Varbergs BoIS FC
Melvin Bälter – IFK Göteborg
Jesper Carström – GIF Sundsvall
Dennis Collander – Skiljebo SK
David Edvardsson – Grebbestads IF
Noah Eile – Malmö FF
Emmanuel Ekong – IF Brommapojkarna
Anthony Elanga – Manchester United FC
Sebastian Forsberg – Örebro SK

Läs också: Grattis Hammarby IF till guldet i Varberg Elit Cup 2016

Kofi Fosuhene Asare – Hammarby IF FF
Hampus Gegö – IS Halmia
Armin Gigovic – Helsingborgs IF
Teo Grönborg – Hammarby IF FF
Kasper Harletun . Helsinborgs IF
Gray Hoffman – Ljusdals IF
Edward Holmén – BK Häcken
Nemanja Jankovic – BK Häcken
Isak Jansson – Skene IK
Kourosh Kadijani – IFK Norrköping FK
Fio Karlsson – Skiljebo SK
Lucas Kåhed – Säffle FF
Karl Landsten – BK Häcken
Alex Larsson – BK Häcken
Lucas Lima – IFK Norrköping FK
Elias Lotfi – BK Häcken

Läs också: Otto Wallentin om Elfsborgskontraktet: ”Kan spela mer avslappnat nu”

Ornel Makindu – IF Elfsborg
Hugo Moldin – IFK Göteborg
Sebastian Nanasi – Kristianstad FC
David Ngoma – Hisingsbacka FC
Aleksander Nilsson – Malmö FF
Anton Nygren – FC Gute
Tim Prica – Malmö FF
Melker Roslin – BK Höllviken
Jakob Rylander – Västerås SK
Erion Sadiku – Varbergs BoIS FC
Robin Safari – AIK FF
Anthonio Sanjairag – Djurgårdes IF FF
Riad Shehu – FK Karlskrona
Melvin Sjöland – Laholms FK
Elion Spahija – Kalmar FF
Tom Strannegård – AIK FF
Robin Sundgren – AIK FF
Axel Svalling – Kalmar FF
Hassan Taheri – Kalmar FF
August Tellander – Melleruds IF
Oscar Uddenäs – Malmö FF
Otto Vallentin – Smålandstenars GOIF
Jonathan Westerberg – IF Brommapojkarna
Viktor Widell – Nossebro IF
William Wästfelt – Örgryte IS

Önskar samtliga spelare all lycka till!

//Rudy Alvarado

Följ bloggen på sociala medier:

Facebook: Facebook.com/ungdomsfotboll.se
Instagram: Instagram.com/ungdomsfotboll.se
Twitter: Twitter.com/ungdomsfotboll
Youtube: Youtube.com/c/UngdomsfotbollSE
Följ även bevakningen via hashtagen: #ungdomsfotboll


Annons

Facebook

Populärt

newbody Förenade Bil Olka Sportresor Stanno Oderland Alvarado

Copyright © 2019 Alvarado Sport & Media