Då börjar den spelfria dagen här i Örebro och Elite Hotel Cup lida mot sitt slut. Det har alltså inte varit några matcher här idag. Började min dag på Behrn Arena där Örebro SK a-lag tränade.
Efter det begav jag mig till Stortorget för att fika lite samt skriva lite inlägg som ni har kunnat läsa här på Ungdomsfotboll.se. Mycket av dagen och tiden har gått till att jobba med bloggen, sociala medier och företaget.
Jag hann även klippa klart dagens vlogg som ligger ute på Youtube nu. Jag brukar lägga ut mina vloggar tidigt på morgonen men idag har tekniken strulat så det fick bli nu på kvällen.
Imorgon drar slutspelet igång och jag längtar. Det kommer att bli många bra matcher på Rosta Gärde Så för att ladda upp inför det så rekommenderar jag er att titta in dagens vlogg här:
//Rudy Alvarado