Connect with us

Flickfotboll

Följande spelare har blivit kallade till Rikslägret för flickor födda 2005

Precis som pojkar födda 2005 så har det nu blivit dags att skicka flickor födda 2005 på Riksläger. Lägret äger rum på Bosön den 3-7 augusti.

Läs också: Följande spelare har blivit kallade till Rikslägret för pojkar födda 2005, del 1 av 3

Förbundskapten Pär Lagerström har kallat följande spelare:

Selin Alfredsson
Thilde Alvberger
Maja Alvin
Louise Andersson, mv
Mathilda Andersson, mv
Stina Andersson
Hilda Arnesson
Emma Augustsson
Mira Axelsson
Ida Backlund
Josefin Baudou
Ellen Bengtsson
Linnéa Bengtsson
Alva Bergenstråle
Elin Björkman, mv
Vera Blom
Alva Bloss
Alva Brehmer, mv
Tone Brodén
Nora Brodin Larsson
Lovisa Brogren
Irma Burman
Tuva Bylund
Hanna Cronqvist
Selma Cruse
Elin Ekmark, mv
Emilia Elisson
Joanna Facht
Klara Fagerström
Ella Foberg
Sara Frigren
Lisa Furéh
Vera Fürst, mv
Ida Garmfors
Thilda Gianello
Nellie Granstam
Agnes Grote, mv
Tëa Gråberg
Thelma Gustavsson
Lisen Hafstad, mv
Annie Hagen
Elin Hagström
Alva Hallengren
Emma Halvarsson
Daniela Hamberg
Elvira Hammarbäck
Line Hammarland
Alice Hamrin
Isabelle Hebert
Thelma Heikkinen
Jenny Helgesson
Ida Henriksson
Tuva‐Li Holm
Alva Israelsson
Alva Johansson
Elly Johansson, mv
Felicia Johansson, mv
Maja Johansson
Meja Josbrant
Agnes Jönsson
Julia Jönsson Chapple
Alva Karlsson
Ebba Karnehov
Ida Kjellman
Agnes Klemo Waaranperä, mv
Julice Kransén
Moa Landström
Wilma Lantz
Matilda Larsson
Meya Larsson
Clara Leffler
Thea Lennardsson
Engla Lennartsson
Alma Lerjeryd
Ebba Lilliehöök
Alice Lindqvist
Julia Lindqvist
Nichole Cassandra Lorejo Del Rio
Maja Lundin
Nellie Lundqvist Al‐Sa Adini
Julia Mammoo
Ebba Melin
Miranda Milton
Agnes Mårtensson
Stina Nilsson
Tone Norberg
Tuva Norell
Ida Pehrsson
Mimmi Persson
Tova Persson
Erica Persson Welin
Lin Petkovic

Lina Pettersson, mv
Linnea Philipsson
Selma Rajakangas
Emmelie Rodrick
Elin Roos
Tilda Sandén
Vendela Saving
Alva Sjöberg Bolin
Vilma Sjölander
Frida Skinner Mattsson
Hanna Skogsfors, mv
Tuva Skoog
Bintou Sonko
Bea Sprung
Ida Stolt Hermansson
Elsa Strömberg, mv
Mathilda Ståhlbom Karlsson
Victoria Svanström
Klara Svensson Senelius
Linn Sångberg
Wilma Söderqvist
Hannah Tegestål, mv
Tuva Thulin
Anna Tiricke
Jamie Tiuraniemi
Tilde Tomic
Julia Torsell Oguz
Vera Törnkvist
Viktoria Veber
Line Wessman
Clara Wiklund, mv
Petronella Winblad
Ida Åkerlund
Thea Öhman
Tuva Ölvestad
Vera Österplan

Trollhättans FK
IK Waria
Västerås BK 30
Eskilstuna United DFF
Films SK
Arnäs IF
IF Team Hudik
IFK Luleå
Nacka FC
Målsryds IF
Films SK
Trollhättans FK
Bollnäs GIF FF
Sunderby SK
Färnäs SK
Spånga IS FK
Sockertoppen IF
Forsby FF
Irsta IF
Skutskärs IF FK
BK Astrio
Heffnersklubbans BK
IFK Lidingö FK
FC Rosengård
IFK Valla
Adolfsbergs IK
Varbergs BoIS FC
IF Viken
Södra Sandby IF
Slätta SK
Tyresö FF
Onsala BK
Bollnäs GIF FF
Södra Sandby IF
IFK Göteborg
HGH FC
Onsala BK
Stenkyrka IF
Sunnanå SK
Njurunda IK
IFK Lidingö FK
IFK Kalmar
Jämjö GoIF
Torsångs IF
Sollentuna FK
Växjö DFF
IK Sturehov
IFK Kalmar
Torsångs IF
Sunnanå SK
Onsala BK
Bråtens IK
IK Huge
Sundsvalls DFF
Vaksala SK
IF Väster
Piteå IF FF
AIK FF
Piteå IF FF
IFK Östersund
FC Rosengård
Eskilstuna United DFF
IFK Nyköping
IF Viken
Notvikens IK DFF
IF Brommapojkarna
Gideonsbergs IF
IF Väster
Jitex Mölndal BK
IFK Luleå
Alsike IF
FC Staffanstorp
Trollhättans FK
IK Sturehov
IFK Lidingö FK
IF Väster
Hammarby IF FF
IK Huge
Smedby AIS
FK Karlskrona
Norrahammars GIS
IF Brommapojkarna
Dalhem IF
Södra Sandby IF
Arnäs IF
Piteå IF FF
IF Brommapojkarna
Hertzöga BK
Sandåkerns SK
FC Rosengård
Södra Sandby IF
Hultsjö IF

Myckle IK
Södra Sandby IF
Adolfsbergs IK
Stenungsunds IF
Gideonsbergs IF
Kristianstads DFF
Nacka FC
Åby IF
IF Brommapojkarna
Kvicksunds SK
Viggbyholms IK FF
Morön BK
FC Rosengård
FC Rosengård
Ytterby IS
Clemensnäs IF
IF Elfsborg
IFK Göteborg
Jitex Mölndal BK
IF Elfsborg
Torsångs IF
Eskilsminne DFF
IF Brommapojkarna
Tyresö FF
Bråtens IK
Alsike IF
IFK Göteborg
Vaksala SK
Lindö FF
IF Brommapojkarna
Malmslätts AIK
Uppåkra IF
Sundsvalls DFF
Växjö BK
Nacka FC
IF Brommapojkarna

Läs också: Följande spelare har blivit kallade till Rikslägret för pojkar födda 2005, del 2 av 3

Önskar samtliga spelare all lycka till!

//Rudy Alvarado

Anmäl dig till Nyhetsbrevet

Populärt

HJK Helsinki tog hem guldet i Lohilo Girls Elite Cup 2024 HJK Helsinki tog hem guldet i Lohilo Girls Elite Cup 2024

HJK Helsinki tog hem guldet i Lohilo Girls Elite Cup 2024

Flickfotboll

Några av Nordens bästa flicklag intar Växjö Några av Nordens bästa flicklag intar Växjö

Några av Nordens bästa flicklag intar Växjö

Flickfotboll

Owen Southgate från NYSA Sweden Owen Southgate från NYSA Sweden

Lev som ett fotbollsproffs och studera samtidigt

Ungdomsfotboll

Dags för F15-landslaget att spela sina första landskamper - här är första truppen Dags för F15-landslaget att spela sina första landskamper - här är första truppen

Dags för F15-landslaget att spela sina första landskamper

Flickfotboll

Första landskamperna för P15–landslaget väntar ­– följande spelare har blivit kallade Första landskamperna för P15–landslaget väntar ­– följande spelare har blivit kallade

Första landskamperna för P15–landslaget väntar ­– följande spelare har blivit kallade

Pojkfotboll

46 spelare kallade till F15–landslaget första läger på Bosön 46 spelare kallade till F15–landslaget första läger på Bosön

46 spelare kallade till F15–landslaget första läger på Bosön

Flickfotboll

Gothia Cup: Se alla vinnarna från årets turnering Gothia Cup: Se alla vinnarna från årets turnering

Gothia Cup: Se alla vinnarna från årets turnering

Ungdomsfotboll

46 spelare kallade till P15–landslagets första läger på Bosön 46 spelare kallade till P15–landslagets första läger på Bosön

46 spelare kallade till P15–landslagets första läger på Bosön

Pojkfotboll

Anmäl dig till Nyhetsbrevet

Copyright © 2022 Alvarado Sport & Media

Connect
Anmäl dig till Nyhetsbrevet