fbpx
Följ oss

Pojkfotboll

Följande spelare har blivit kallade till P18-landslaget

Publicerad

den

P18-landslaget har fått en ny förbundskapten, Peter Wennberg och han har kallat sin första trupp till ett läger på Bosön. Totalt har 66 spelare kallats till lägret som äger rum den 18-21 mars.

Läs också: Ungdomsfotboll.se åker på turné – se vilka turneringar vi kommer att besöka och bevaka i år

Följande spelare har blivit kallade:

Erik Ahlstrand – HBK Elitfotboll AB
Alexander Alp – Nyköping BIS
Helmer Andersson – ÖSK Elitfotboll AB
Nadir Ayeva – ÖSK Elitfotboll AB
Victor Backman – Kalmar FF
Adam Ben Lamin – AIK Fotboll AB
Felix Bennarp – IF Brommapojkarna
Gustav Broman – IF Elfsborg
Ludvig Carlius – Helsingborgs IF
Jack Cooper Love – IF Elfsborg
Jesper Dickman – Malmö FF
Alex Douglas – Hammarby IF
Albin Ekström – GIF Sundsvall
Oskar Fallenius – IF Brommapojkarna

Läs också: Lång intervju med Kevin Fransson om första tiden i Italien & Parma FC

Kevin Fransson – Parma Calcio 1913
Erik Grandelius – Degerfors IF
Oliver Gustafson – Östers IF
Rami Hajal – SC Heerenveen
Yonis Hakimyasin – DjurgårdensIF
Fredrik Hammar – Brentford FC
Isac Harrysson – HBK Elitfotboll AB
Jakob Hedenquist – BK Häcken
Kevin Holmén – IF Elfsborg
Philip Hällgren – IK Oddevold
Kevin Jensen – Landskrona BoIS
Isaac Jonsson – BK Häcken
Pontus Jonsson – IK Brage
Eric Kahl – AIK FF
Yahna Kalley – Malmö FF
Marcus Kanto – BK Forward
Sylvin Kayembe – IK Sirius
Mohammed Kweder – Kristianstad FC
Isac Larsson – HBK Elitfotboll AB
Julian Larsson – AIK FF
Kevin Liimatainen – IF Elfsborg
Mikael Marques De Pompal Vivar – IFK Malmö FK
Erik Mccue – Houston Dynamo
Daniel Miljanovic – Atheltic Eskilstuna
Amel Mujanic – Malmö FF
Samuel Ohlsson – IFK Göteborg
Albin Palmlöv – GIF Sundsvall
Niklas Persson – AIK FF
Johan Rapp – Malmö FF
Erik Rasmusson – Trelleborgs FF
Henrik Rossborg – Malmö FF
Gustav Rydberg – IFK Norrköping
Amin Sarr – Malmö FF
Tyler Sernling – Örgryte IS
Taylor Silverholt – Mjällby AIF
Teodor Stenshagen – GIF Sundsvall
Albin Sundgren – Malmö FF
Andreas Svensson – Helsingborgs IF
Hampus Svensson – Kalmar FF
Noah Söderberg – IF Elfsborg
Alex Timossi Andersson – FC Bayern München
Alex Wallenborg – IF Brommapojkarna
Gabriel Wallentin – HBK Elitfotboll AB
Herman Vardar – Antalyaspor
Oliver Verona Grönberg – Genoa CF
Teodor Wålemark – BK Häcken
Adam Wästlund – GAIS
Oliver Zandén – IF Elfsborg
Hugo Östlund Rödlund – Västerås SK FK
Simon Andersson – Brentford FC
Victor Astor – Åtvidabergs FF
Joachim Imbrechts – Royal Charlerol Sporting Club
Jesper Royé – IFK Norrköping FK
Lamin Sarr – Malmö FF
Daniel Strindholm – Malaga CF

Läs också: Vi vann Ungdoms-SM i Futsal 2019

Önskar samtliga spelare all lycka till!

//Rudy Alvarado

Följ bloggen på sociala medier:

Facebook: Facebook.com/ungdomsfotboll.se
Instagram: Instagram.com/ungdomsfotboll.se
Twitter: Twitter.com/ungdomsfotboll
Youtube: Youtube.com/c/UngdomsfotbollSE
Följ även bevakningen via hashtagen: #ungdomsfotboll


Annons

Facebook

Populärt

newbody Förenade Bil Olka Sportresor Stanno Oderland Alvarado

Copyright © 2019 Alvarado Sport & Media