fbpx
Följ oss

Pojkfotboll

Blåvitts Ishak Shamoun en av spelarna som blivit kallad till P02-landslaget

Publicerad

den

Landslagsuttagningarna för ungdomslandslagen duggar tätt och nu har det blivit dags för pojkar födda 2002 att åka på landslagsläger på Bosön den 23 till 26 mars.

Läs också: Ishak Shamoun om att träna med IFK Göteborgs A-lag

Förbundskapten Viktor Eriksson har kallat följande spelare:

Hugo Claesson – Degerfors IF
Oliver Dovin – Hammarby Fotboll AB
Filip Jörgensen – Villareal CF
Victor Stulic – Östers IF
Hannes Sveijer – IK Sirius FK
Noel Törnqvist – Mjällby AIF
Paulos Abraham – IF Brommapojkarna
Abdihakin Ali – AIK FF
Hussein Ali – ÖSK Elitfotboll AB
Joel Allard – Hammarby IF
Jakob Andersson – Degerfors IF
Melvin Appelberg – Jönköping Södra IF
Niclas Bergmark – ÖSK Elitfotboll AB
Nils Bertilsson – Varberg BoIS FC
Wisam Bibo – IK Brage
Melvin Bälter – IFK Göteborg
Jesper Carström – GIF Sundsvall
Nikolaj Duus Möller – Bologna FC
David Edvardsson – Malmö FF
Noah Eile – Malmö FF
Omar Faraj – IF Brommapojkarna
Armin Gigovic – Helsingborgs IF
Elmando Gjini – Bologna FC
Filip Gustafsson – IF Elfsborg
Kasper Harletun – Bologna FC
Axel Henriksson – BK Häcken

Läs också: Den naturlige ledaren David Ngoma: ”Sprider energi både på och utanför plan”

Alvin Holmgren – Helsingborgs IF
Totte Holmkvist – Trelleborgs IF
Isak Jansson – Kalmar FF
Melker Jonsson – Djurgårdens IF
Adam Kaied – Helsingborgs IF
Lucas Kåhed – IFK Göteborg
Sebastian Lagerlund – BK Häcken
Mayckel Lahdo – Hammarby IF
Alex Larsson – BK Häcken
Josafat Mendes – AIK FF
Noel Milleskog – Örebro SK
Hussien Cabdi Mohammed – BK Häcken
Hugo Moldin – IFK Göteborg
Sebastian Nanasi – Malmö FF
David Ngoma – BK Häcken
Aleksander Nilsson – Malmö FF
Mubaarak Nuh – Malmö FF
Jakob Olsson – IFK Norrköping
Jacob Ondrejka – IF Elfsborg
Taulant Peci – Halmstads BK
Joakim Persson – IK Sirius FK
Tim Prica – Malmö FF
Melker Roslin – Malmö FF
Vilmer Rönnberg – Hammarby IF
Erion Sadiku – Varbergs BoIS
Dino Salihovic – IFK Norrköping
Ishak Shamoun – IFK Göteborg
Noah Shamoun – Assyriska Turab IK Jkp
Aimar Sher – Hammarby IF
Albin Sohlberg Gashi – Norrby IF
Robin Sundgren – AIK FF
Ludvig Svanberg – Hammarby IF
Daniel Svensson – IF Brommapojkarna
Linus Tagesson – Djurgårdens IF
Robin Tihi – AIK FF
Otto Vallentin – IF Elfsborg
Tim van Assema – IFK Göteborg
Jonathan Westerberg – Djurgårdens IF
William Videhult – Västerås SK FK
Viktor Widell – IF Elfsborg

Läs också: Gothia Cup: Starkt insats av BK Häcken P-02 i årets turnering

Önskar alla spelare all lycka till!

//Rudy Alvarado

Följ bloggen på sociala medier:

Facebook: Facebook.com/ungdomsfotboll.se
Instagram: Instagram.com/ungdomsfotboll.se
Twitter: Twitter.com/ungdomsfotboll
Youtube: Youtube.com/c/UngdomsfotbollSE
Följ även bevakningen via hashtagen: #ungdomsfotboll


Annons

Facebook

Populärt

newbody Förenade Bil Olka Sportresor Stanno Oderland Alvarado

Copyright © 2019 Alvarado Sport & Media